Egyesületünk megalakulása felé az első botladozó lépéseket a 2005-ös év során tettük meg. Akkor még minden település külön utakon indult. Nagyváradon az Árpád Farkasai név alatt tömörültek az íjászkodni vágyók, Székelyhídon a Turul Baráti Kör keretein belül folyt a többé-kevésbé rendszeres edzés.
Az első nagy lépést a nagyszalontai egyesület alakuló ülése jelentette, ahol mindkét említett csapat képviseltette magát. Itt került sor az első ismerkedésekre is, melyek során kiderült, hogy a szalontai kollégákkal ellentétben már mind a váradiak, mind a székelyhídiak rendelkeznek íjakkal.
A következő lépést Mihályfalván, az Arany család által szervezett íjászverseny jelentette. Itt ismerkedtünk össze a mihályfalvi barátainkkal, és ugyanitt merült fel először a kapcsolatok szorosabbra vonásának gondolata is. A gondolatokat tettek is követték, a 2006-os év nyarán több közös íjászatot népszerüsítő bemutatót sikerült lebonyolítani olyan rendezvényeken, mint a székelyhídi Érmelléki Ősz, melynek során a bátrabbak versenyen is megmutathatták ügyességüket, a nagykágyi, szalacsi, érsemlyéni falunapok, a mihályfalvi Dióverő stb. Ezen rendezvények némelyikén már szalacsi barátaink is képviseltették magukat.
A közös fellépések sikerein felbuzdulva fölmerült az igény a kapcsolatok még szorosabbrá tételére. Erre 2007 tavaszán került sor, amikor hivatalosan is sikerült bejegyeztetni a margittai Bíróságon a Pusztai Farkasok Hagyományőrző íjászegyesületet Székelyhíd székhellyel.
A vezetőség a következőkből állt:
-
Arany János, Nagyvárad - elnök
-
Bokor Zoltán, Székelyhíd - alelnök
-
Szabó Árpád, Mihályfalva - alelnök
-
Tank György, Nagyvárad - alelnök
Ugyanezen év nyarán Tank György egyéb irányú elfoglaltságai miatt lemondott alelnöki tisztségéről, így alakult ki a végleges vezetőség, amely 2010 februárjáig működött változatlanul.
Ez a három év termékeny időszak volt, mely során egyesületünk tagjai versenyeken és fellépéseken sikert sikerre halmoztak.
Olyan sikeres előadásokat tudhatunk magunk mögött, mint az Ady Líceumban tartott Ősvallás, a Partiumi Egyetem dísztermében megtartott Hadak Útján, mi vezettük fel az István a király rockopera nagyváradi előadását, több alkalommal felvonultunk a nagyváradi virágkarneválon, állítottunk jelfát a karosi honfoglaláskori sírkertben, gyújtottunk máglyát a téli napforduló alkalmával, fogadtuk a Csillagösvény Lovastúrát. Felvonultunk Ópusztaszeren a Nyílzáporon, részt vettünk az első Kurultájon, felléptünk a Marosvásárhelyi Napokon, a Nyúzóvölcsi csata évfordulóján, Nagyszebenben és Fogarason az Erdélyi Várak Napján, az Érmelléki Ősz, a Nyíló akác és a Dióverő napokon, koszorúzásokon, falunapokon.
Íjászversenyeket szerveztünk, és sikeresen képviseltük a csapatot több hazai és nemzetközi megérettetésen. A teljesség igénye nélkül: Román Nemzeti Bajnokság (szabadtéri: több dobogós hely, terem: nemzeti bajnok)m, Redpoint Kupa - országos kupagyőztes, több dobogós hely, Magyar Hagyományos Íjásztábla, Egri íjászverseny, Erdély íjásza, Nagyszalontai Hajdúíjász Íjászverseny, stb. több aranyérem ill. dobogós hely
2010 februárjában Arany János lemondott tisztségéről, ekkor a tagság hosszú vívódások után adminisztratív okokból új elnök választása helyett nemzetségi rendszer létrehozása mellett döntött: Nagyváradon létrejött az Ordas nemzetség, Székelyhídon a Turul nemzetség, Érmihályfalván pedig a Kartal nemzetség. A régi egyesület jogi utódja az eredeti bejegyzés helyén, Székelyhídon maradt, de a nemzetségek közötti kapcsolat természetesen az addigiakhoz hasonlóan megmaradt.
A tevékenységi kör sem változott, a 2010-es év folyamán olyen tartalmas programokból vettük ki a részünket mint a Hunor-Magyar mondafeldolgozás - Táncjáték, élő történelemóra a nagyváradi Ady Endre Líceumban, nagyváradi Virágkarnevál, Élesdi Ifjúsági Napok, Nyílzápor, Nagykárolyi Gyermeknap, fesztiválok, falunapok stb.
A sportélet sem szűnt meg, szerveztünk íjászversenyt, sikerült elhozzuk a Román Nemzeti Bajnok címet, az Erdély Íjásza címet, versenyeztünk Egerben és dobogósok lettünk Nagyszalontán.
...
folyt. köv. |